Serpantin nedir?

ısıtılan veya  soğutulan  akışkanının yüzeye olan temas alanınını genişletilmesi olarak düşünülebilir.

Koyu yeşil renktedir.(Kaya Görünümlü)  bir mineraldir.

Serpantin  genel olarak Amerikanınn Kaliforniya eyaletinde bolca bulunan bir mineral madenidir.Koyu yeşilimsi görüntüye sahip mumsu ve yağlı bir his yaratır.Birçok alanda yılan kaya olarak da bilinir.Bunun nedeni zeytin yeşili renkli ve düz ve pullu görünümleri latincede serpentinus (yılan kaya) anlamına gelen isim ile adlandırılımıştır.
Dünyada kanada, abd, burma,yeni zelenda, norveç ve ital yada bulunmaktadır.Bu mineral ısıya ve soğuga çok dayanaklı oldugu için ısı yalıtımı konularında serpantin moleküllerinden yararlanılır, ve kolye küpe gibi takılarda da kullanılır.

Serpantin Hesaplaması Nasıl Yapılır Detaylı bilgi için  Pdf indirin

Kullanım alanları bir hayli geniş olan bu ürün  takı , saatler, kalem , mürekkep masası setleri, plaklar , gemi, üs çerçeveleri vb birçok maddede kullanılırlar.

serpantin e yılan gibi anlamına gelen bir sıfat kullanılır sebebelerinden bir olarak düşünülen yılan ısırmalarına karşı gerçek koruma sağladığı düşünülmektedir.Diğer bir ismi olarak da Agricola olarak da anılmaktadır.

Sertlik derecesi 2.5-4.0 yoğunluğunda olan bir cisim dir. Türkiyede iç bölğelerimizde de bulunan serpantin toprak altında bulunur ve bulunduğu topraktan çıkarılması sebebi ile çıkarıldıgı toprak da bir daha bitki örtüsü yetişmemektedir.
serpantinserpantin

Serpatin imalatı , serpatin özelikleri, taşı, hesabı , hesabi , klima, minerali, nedir?

Bizi Arayın

Tel: +90 533 158 60 66
Fax: Belirtilecek

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08:30-18:30

Top